Veiksmīgs kāzu priekšnoteikums- ēdiens!

Visi, kas kādreiz ir bijuši kāzās var apgalvot – veiksmīgs kāzu priekšnoteikums ir svētku ēdiens! Lai gan līgavas un līgavaiņa mīlestība vienmēr būs kāzu svarīgākā sastāvdaļa, pieredze rāda, ka paēdis viesis ir vislaimīgākais! Tas ir izveidojies vēsturiski. Svētku viesi sagaida kāzās pietiekami daudz ēdiena, jo ēdiena bagātība ir arī kā cieņas izrādīšana visiem klātesošajiem. Tieši tādēļ kāzu mielasts ir tik nozīmīgs!

Sāciet ar uzkodām!

Pēc kāzu ceremonijas vienmēr ir jāpasniedz uzkodas, ko papildina dzirkstošs vīns vai kāds cits dzēriens. Ir jāsaprot, ka viesi būs pēdējo reizi ēduši pirms došanās uz kāzām. Uzkodas remdēs pirmo izsalkumu un uzlabos kopējo svētku noskaņu.

Plānojot uzkodu galdu, noteikti ir jāpadomā pie tā, lai pasūtītās uzkodas būtu ērti paņemamas rokās, nav drūpstošas, ir estētiskas un garšīgas, kā arī nesatur krāsvielas, piemēram, ķiršu ievārījumu vai tādas sastāvdaļas kā sezama vai magoņu sēklas. Svarīgi ir arī apzināt uzkodu dažādību! Piedomājot par tiem viesiem, kas uzturā nelieto gaļu, zivis vai piena produktus!

Atkarībā no tā, kur tiks pasniegtas uzkodas – brīvā dabā vai iekštelpās – apzināties to, vai Jums būs nepieciešami papildus galdi, salvetes, trauki, citi galda piederumi, kā arī personāls, kas ne tikai piegādās nepieciešamo, bet arī palīdzēs pēc tam ar tā novākšanas darbiem.

Laiks vakariņām!

Gatavojoties kāzu svinību otrajai daļai, ir svarīgi sastādīt ēdienkarti, īpaši pamatēdienam. Ja kāzu svinības iecerētas svinēt brīvā dabā, tad uz vienu cilvēku var rēķināt 1200 gramus ēdiena, kas iekļauj gan uzkodas, gan kūkas gabaliņu. Ja kāzu svinības tiek plānotas vairāk formālas un pie galdiem, tad uz katru viesi var rēķināt 1000 gramus ēdiena.

Pamatēdiena izvēli noteikti ietekmēs izmaksas un ēdienu sezonalitāte. Ēdienu sezonalitāte mazinās izmaksas un ļaus jaunajam pārim ietaupīt uz atsevišķām ēdiena pozīcijām. Ņemot vērā šos ieteikumus, nevar aizmirst par katra viesa uztura īpatnībām. Mūsdienu tendences rāda, ka arvien biežāk savā uzturā cilvēki izslēdz dažādus produktus, kas traucē viņu vielmaiņai, piemēram, gaļa, piena produkti, sēnes utt.  Tāpat pamatēdiena izvēlē noteikti iesakām izvairīties no zivīm ar asakām un uzmanību veltīt gaļas izvēlei. Sievietes labprātāk izvēlas pīli, bet vīrieši liellopu gaļu.

Pēc pamatēdiena noteikti būs brīdis, kad kāzu viesi atkal jutīs nelielu izsalkumu. Lai svētku laikā valdītu harmonija un priecīgs noskaņojums, svarīgi ir sarūpēt atsevišķu pašapkalpošanās galdu ar uzkodām, kas satur vairāk veģetārus vai vegānus produktus. Savukārt, ja Jūs iekļaujaties kāzu budžetā, pievienojiet “grill stage” uzkodu galdu, ko noteikti novērtēs vīriešu kārtas pārstāvji.

Iespējams Jums kā lasītājam šķiet, ka kāzu ēdienkartes organizēšana ir grūtāka par līgavas kleitas meklējumiem, Banketērijas direktore apgalvo – “Nekas nav neiespējams! Sadarbojoties ar zinošiem šīs darba jomas ekspertiem, kāzu svinību ēdienkarte tiks sastādīta pēc iespējas dažāda un garšīgāka, iekļaujoties katra jaunā pāra budžetā!”

Kādu kūku izvēlēties?

Kūka ir viens no gaidītākajiem un garšīgākajiem kāzu svinību notikumiem.  Tā ir svarīga daļa no kāzu svētku dekora un tēla veidošanas.

Šobrīd kūku pagatavošanas tendences ir ļoti dažādas, bet joprojām aktuāli ir veidot kāzu tortes ar dzīvajiem ziediem, īpaši personalizētas jaunajam pārim, tortes spoguļglazūrā vai bez glazūras. Banketērija iesaka izvēlēties svētku kūku, ņemot vērā tehniskās dabas jautājumus, piemēram, cik tālu kūka ir jāved un cik liels viesu skaits paredzēts. Katram konditoram ir sava darba specifika, kas nosaka kūkas izmērus un izmaksas. Izvēlaties ar lielu vērību un ļaujiet vaļu fantāzijai.

Ja svētki ir brīvā dabā, iesakām pasūtīt mazu kāzu torti ar individuālajām kūciņām vai vairākas mazas tortes. Savukārt, ja kūku Jums nodrošinās kāzu vietas konditori, tad noteikti var pasūtīt lielas un apjomīgas kūkas vairākos stāvos. Visi šie veidi ir vienlīdz pieprasīti un aktuāli, bet svarīgākais ir veikt izvēli balstoties uz pašu intuīciju un vēlmēm!

Ēdināšana ir viena no daudzajām un svarīgākajām kāzu veidošanas sastāvdaļām! Neatlieciet ēdināšanas jautājumus uz pēdējo mirkli! Veiciet rezervācijas vismaz pus gadu uz priekšu un izvērtējiet katru varbūtību, kas Jūsu svētkus padarīs visskaistākos! Un atcerieties – kāzu dienā viesi vēlas ēst! 😉

Comments are closed.